| Key Features | |
| Key Features |
|
| General Features | |
| Screen Size | 55 |
| Resolution | Ultra HD/4K 3840 x 2160 |
| Smart TV | Yes |
| Picture | |
| Picture | NA |
| Screen Format | 16:9 |
| Additional Features |
|
| Audio Features | |
| Speaker System | NA |
| Audio Output Power | 30W |
| Additional Features |
|
| Network Features | |
| Wi Fi Connectivity | NA |
| Additional Features |
|
| Terminals | |
| HDMI | 4 |
| USB 2.0 | NA |
| RF Connection Input(s) | NA |
| Audio Output(s) | NA |
| Headphone Out | 1 |
| Power Features | |
| Power Requirements | NA |
| Power Consumption | Standby Power Consumption: Under 0.5W |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Dimension & Weight | |
| Dimension W x H x D mm (With Stand) | NA |
| Dimension W x H x D mm (Without Stand) | NA |
| Weight (KG) | |
| Weight (With Stand) | NA |
| Weight (Without Stand) | NA |
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty On Product* |
| Key Features | |
| Key Features |
|
| General Features | |
| Screen Size | 55 |
| Resolution | Ultra HD/4K 3840 x 2160 |
| Smart TV | Yes |
| Picture | |
| Picture | NA |
| Screen Format | 16:9 |
| Additional Features |
|
| Audio Features | |
| Speaker System | NA |
| Audio Output Power | 30W |
| Additional Features |
|
| Network Features | |
| Wi Fi Connectivity | NA |
| Additional Features |
|
| Terminals | |
| HDMI | 4 |
| USB 2.0 | NA |
| RF Connection Input(s) | NA |
| Audio Output(s) | NA |
| Headphone Out | 1 |
| Power Features | |
| Power Requirements | NA |
| Power Consumption | Standby Power Consumption: Under 0.5W |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Dimension & Weight | |
| Dimension W x H x D mm (With Stand) | NA |
| Dimension W x H x D mm (Without Stand) | NA |
| Weight (KG) | |
| Weight (With Stand) | NA |
| Weight (Without Stand) | NA |
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty On Product* |
Haier Led Television 55P7GT-P 139CM
₹43,490.00
MRP ₹66,490.00
- Stock: In Stock
- Model: 55P7GT-P 139CM
- SKU: IT00120323
- Total Viewed: 1813
Report Incorrect Product Information