| Key Features | |
| Key Features |
|
| General Features | |
| Purification Capacity (Liters) | NA |
| Tank Capacity | 7.0 Litres |
| Power Rating (Watts) | Power Consumption: 72 watts (maxx) |
| Rated Voltage (Volts) | Operating Input Voltage:150 - 250 V AC / 50 Hz |
| Purification Stages | 9 Stages |
| Filter Cartridges |
|
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (W x D x H) mm | 257.8 x 461.5 x 390 |
| Weight | 9.0 kg |
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
| Key Features | |
| Key Features |
|
| General Features | |
| Purification Capacity (Liters) | NA |
| Tank Capacity | 7.0 Litres |
| Power Rating (Watts) | Power Consumption: 72 watts (maxx) |
| Rated Voltage (Volts) | Operating Input Voltage:150 - 250 V AC / 50 Hz |
| Purification Stages | 9 Stages |
| Filter Cartridges |
|
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (W x D x H) mm | 257.8 x 461.5 x 390 |
| Weight | 9.0 kg |
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
Aquaguard Water Purifier Designo NXT UTC WS RO+UV
₹21,990.00
MRP ₹36,000.00
- Stock: In Stock
- Model: Designo NXT UTC WS RO+UV
- SKU: IT00119331
- Total Viewed: 1949
Report Incorrect Product Information