| Key Features | |
| Key Features |
|
| Display | |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Screen Type | FHD |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Platform | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor | |
| Processor Brand | Intel |
| Generation | 13th |
| Processor Type | i7 |
| Processor Name | Intel Core i7-13620H |
| Memory | |
| RAM | 24 GB |
| Storage | |
| Hard Disk Capacity | 1 TB |
| Graphics | |
| Dedicated Graphics Memory Capacity | 8GB |
| Graphics Processor | NVIDIA GeForce RTX 5050 |
| Communication | |
| Wireless LAN | Realtek Wi-Fi 6 (2x2) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.4 |
| Power & Battery | |
| Power Supply | 200 W Smart AC power adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (H x W x D) | 2.35 x 35.79 x 25.5 |
| Weight (KG) | 2.29 |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
| Key Features | |
| Key Features |
|
| Display | |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Screen Type | FHD |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Platform | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor | |
| Processor Brand | Intel |
| Generation | 13th |
| Processor Type | i7 |
| Processor Name | Intel Core i7-13620H |
| Memory | |
| RAM | 24 GB |
| Storage | |
| Hard Disk Capacity | 1 TB |
| Graphics | |
| Dedicated Graphics Memory Capacity | 8GB |
| Graphics Processor | NVIDIA GeForce RTX 5050 |
| Communication | |
| Wireless LAN | Realtek Wi-Fi 6 (2x2) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.4 |
| Power & Battery | |
| Power Supply | 200 W Smart AC power adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (H x W x D) | 2.35 x 35.79 x 25.5 |
| Weight (KG) | 2.29 |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
Hp Laptop 15-FA2309TX I7-13620H/24GB/1TB SSD/5050/8GB/NB C25MSPA
₹121,990.00
MRP ₹124,319.00
- Stock: In Stock
- Model: 15-FA2309TX
- SKU: IT00123670
- Total Viewed: 1453
Report Incorrect Product Information