| Key Features | |
| Key Features |
|
| Display | |
| Screen Size | 16.0 Inches |
| Screen Type | WUXGA |
| Resolution | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Platform | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor | |
| Processor Brand | Snapdragon |
| Generation | NA |
| Processor Type | NA |
| Processor Name | Snapdragon X X1 26 100 Processor |
| Memory | |
| RAM | 16 GB |
| Storage | |
| Hard Disk Capacity | 512 GB |
| Graphics | |
| Dedicated Graphics Memory Capacity | NA |
| Graphics Processor | Qualcomm Adreno GPU |
| Communication | |
| Wireless LAN | Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triple band) 2*2 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Power & Battery | |
| Power Supply | 65W AC Adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (H x W x D) | NA |
| Weight (KG) | 1.88 |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
| Key Features | |
| Key Features |
|
| Display | |
| Screen Size | 16.0 Inches |
| Screen Type | WUXGA |
| Resolution | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Platform | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor | |
| Processor Brand | Snapdragon |
| Generation | NA |
| Processor Type | NA |
| Processor Name | Snapdragon X X1 26 100 Processor |
| Memory | |
| RAM | 16 GB |
| Storage | |
| Hard Disk Capacity | 512 GB |
| Graphics | |
| Dedicated Graphics Memory Capacity | NA |
| Graphics Processor | Qualcomm Adreno GPU |
| Communication | |
| Wireless LAN | Wi-Fi 6E(802.11ax) (Triple band) 2*2 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Power & Battery | |
| Power Supply | 65W AC Adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (H x W x D) | NA |
| Weight (KG) | 1.88 |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
Asus Laptop X1607QA-MB050WS Sdx X126100 16GB/512GB/16i/1y/Sil
₹61,990.00
MRP ₹84,990.00
- Stock: In Stock
- Model: X1607QA-MB050WS
- SKU: IT00123465
- Total Viewed: 1038
Report Incorrect Product Information