| Key Features | |
| Key Features |
|
| Display | |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Screen Type | FHD |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Platform | |
| Operating System | Windows 11 Home Single Language |
| Processor | |
| Processor Brand | Intel |
| Generation | 13th |
| Processor Type | i3 |
| Processor Name | Intel Core i3-1315U |
| Memory | |
| RAM | 8 GB |
| Storage | |
| Hard Disk Capacity | 512 GB |
| Graphics | |
| Dedicated Graphics Memory Capacity | NA |
| Graphics Processor | Intel UHD Graphics |
| Communication | |
| Wireless LAN | Realtek Wi-Fi 6 (1x1 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Power & Battery | |
| Power Supply | 65 W Smart AC power adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (H x W x D) | 1.86 x 35.98 x 23.6 |
| Weight (KG) | 1.59 |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
| Key Features | |
| Key Features |
|
| Display | |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Screen Type | FHD |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Platform | |
| Operating System | Windows 11 Home Single Language |
| Processor | |
| Processor Brand | Intel |
| Generation | 13th |
| Processor Type | i3 |
| Processor Name | Intel Core i3-1315U |
| Memory | |
| RAM | 8 GB |
| Storage | |
| Hard Disk Capacity | 512 GB |
| Graphics | |
| Dedicated Graphics Memory Capacity | NA |
| Graphics Processor | Intel UHD Graphics |
| Communication | |
| Wireless LAN | Realtek Wi-Fi 6 (1x1 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Power & Battery | |
| Power Supply | 65 W Smart AC power adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (H x W x D) | 1.86 x 35.98 x 23.6 |
| Weight (KG) | 1.59 |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
Hp Laptop 15-FD0465TU I3-1315U/8GB/512GB/Win11 B61ZFPA
₹46,490.00
MRP ₹52,055.00
- Stock: Out Of Stock
- Model: 15-FD0465TU
- SKU: IT00122885
- Total Viewed: 1420
Report Incorrect Product Information