| Key Features | |
| Key Features |
|
| Display | |
| Screen Size | 14.0 Inches |
| Screen Type | WUXGA |
| Resolution | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Platform | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor | |
| Processor Brand | Intel |
| Generation | NA |
| Processor Type | Ultra 5 |
| Processor Name | Intel Core Ultra 5 225H |
| Memory | |
| RAM | 16 GB |
| Storage | |
| Hard Disk Capacity | 512 GB |
| Graphics | |
| Dedicated Graphics Memory Capacity | NA |
| Graphics Processor | Intel Graphics |
| Communication | |
| Wireless LAN | Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Power & Battery | |
| Power Supply | 65W AC Adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (H x W x D) | 1.59 x 31.52 x 22.34 |
| Weight (KG) | 1.4 |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
| Key Features | |
| Key Features |
|
| Display | |
| Screen Size | 14.0 Inches |
| Screen Type | WUXGA |
| Resolution | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Platform | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor | |
| Processor Brand | Intel |
| Generation | NA |
| Processor Type | Ultra 5 |
| Processor Name | Intel Core Ultra 5 225H |
| Memory | |
| RAM | 16 GB |
| Storage | |
| Hard Disk Capacity | 512 GB |
| Graphics | |
| Dedicated Graphics Memory Capacity | NA |
| Graphics Processor | Intel Graphics |
| Communication | |
| Wireless LAN | Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| Power & Battery | |
| Power Supply | 65W AC Adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (H x W x D) | 1.59 x 31.52 x 22.34 |
| Weight (KG) | 1.4 |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
Asus Laptop S3407CA-LY060WS Ultra 5 225H/16GB/512GB/Intel Graphics/Win11/14Inch/Silver
₹75,990.00
MRP ₹98,990.00
- Stock: In Stock
- Model: S3407CA-LY060WS
- SKU: IT00123049
- Total Viewed: 950
Report Incorrect Product Information