| Key Features | |
| Key Features |
|
| Display | |
| Screen Size | 14.0 Inches |
| Screen Type | WUXGA |
| Resolution | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Platform | |
| Operating System | Windows 11 Home Single Language 64 |
| Processor | |
| Processor Brand | Intel |
| Generation | 13th |
| Processor Type | i5 |
| Processor Name | Intel Core i5-13420H |
| Memory | |
| RAM | 16 GB |
| Storage | |
| Hard Disk Capacity | 512 GB |
| Graphics | |
| Dedicated Graphics Memory Capacity | NA |
| Graphics Processor | Integrated Intel UHD Graphics |
| Communication | |
| Wireless LAN | Wi-Fi 6 2x2 AX |
| Bluetooth | Bluetooth 5.1 |
| Power & Battery | |
| Power Supply | 65W |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (H x W x D) | NA |
| Weight (KG) | NA |
| Additional Features | |
| Convenience Features | Keyboard: Backlit, Storm Grey - English (US) |
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
| Key Features | |
| Key Features |
|
| Display | |
| Screen Size | 14.0 Inches |
| Screen Type | WUXGA |
| Resolution | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Platform | |
| Operating System | Windows 11 Home Single Language 64 |
| Processor | |
| Processor Brand | Intel |
| Generation | 13th |
| Processor Type | i5 |
| Processor Name | Intel Core i5-13420H |
| Memory | |
| RAM | 16 GB |
| Storage | |
| Hard Disk Capacity | 512 GB |
| Graphics | |
| Dedicated Graphics Memory Capacity | NA |
| Graphics Processor | Integrated Intel UHD Graphics |
| Communication | |
| Wireless LAN | Wi-Fi 6 2x2 AX |
| Bluetooth | Bluetooth 5.1 |
| Power & Battery | |
| Power Supply | 65W |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (H x W x D) | NA |
| Weight (KG) | NA |
| Additional Features | |
| Convenience Features | Keyboard: Backlit, Storm Grey - English (US) |
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
Lenovo Laptop I5-13420/16GB/512GB SSD/Gpu Integrated/Win11 83KX004QIN
₹72,990.00
MRP ₹97,890.00
- Stock: In Stock
- Model: 83KX004QIN
- SKU: IT00120071
- Total Viewed: 1941
Report Incorrect Product Information