| Key Features | |
| Key Features |
|
| General Features | |
| Capacity | 21 L |
| Type | Convection |
| Cavity | Ceramic Enamel Cavity |
| Control Type | Membrane Control Method |
| Cooking Features | |
| Cooking Menu | Various Cooking Mode, Auto Programs, Auto Cook |
| Multi-Stage Cooking | NA |
| Additional Features |
|
| Safety Features | |
| Child Safety Lock | Child Safety Lock |
| Overheating Protection | NA |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Power Features | |
| Power Consumption (Microwave) | 1200W |
| Power Consumption (Grill) | 1100W |
| Power Consumption (Convection) | 1700W |
| Dimensions | |
| Dimensions (W x H x D) mm | 489 x 282 x 444 |
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty on Product* |
| Key Features | |
| Key Features |
|
| General Features | |
| Capacity | 21 L |
| Type | Convection |
| Cavity | Ceramic Enamel Cavity |
| Control Type | Membrane Control Method |
| Cooking Features | |
| Cooking Menu | Various Cooking Mode, Auto Programs, Auto Cook |
| Multi-Stage Cooking | NA |
| Additional Features |
|
| Safety Features | |
| Child Safety Lock | Child Safety Lock |
| Overheating Protection | NA |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Power Features | |
| Power Consumption (Microwave) | 1200W |
| Power Consumption (Grill) | 1100W |
| Power Consumption (Convection) | 1700W |
| Dimensions | |
| Dimensions (W x H x D) mm | 489 x 282 x 444 |
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty on Product* |
Samsung Microwave Oven Convection 21L CE76JD-B1/XTL
₹13,590.00
MRP ₹14,590.00
- Stock: In Stock
- Model: 21L CE76JD-B1/XTL
- SKU: IT00102821
- Total Viewed: 6613
Report Incorrect Product Information