| Key Features | |
| Key Features |
|
| Display | |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Screen Type | FHD |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Platform | |
| Operating System | Windows 11 Home, Single Language |
| Processor | |
| Processor Brand | Intel |
| Generation | 13th |
| Processor Type | i5 |
| Processor Name | Intel Core i5-1334U |
| Memory | |
| RAM | 16 GB |
| Storage | |
| Hard Disk Capacity | 1 TB |
| Graphics | |
| Dedicated Graphics Memory Capacity | NA |
| Graphics Processor | Intel UHD Graphics |
| Communication | |
| Wireless LAN | Realtek Wi-Fi 6 RTL8852BE, 2x2, 802.11ax |
| Bluetooth | Bluetooth 5.4 |
| Power & Battery | |
| Power Supply | 65W AC rugged adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (H x W x D) | NA |
| Weight (KG) | NA |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
| Key Features | |
| Key Features |
|
| Display | |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Screen Type | FHD |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Platform | |
| Operating System | Windows 11 Home, Single Language |
| Processor | |
| Processor Brand | Intel |
| Generation | 13th |
| Processor Type | i5 |
| Processor Name | Intel Core i5-1334U |
| Memory | |
| RAM | 16 GB |
| Storage | |
| Hard Disk Capacity | 1 TB |
| Graphics | |
| Dedicated Graphics Memory Capacity | NA |
| Graphics Processor | Intel UHD Graphics |
| Communication | |
| Wireless LAN | Realtek Wi-Fi 6 RTL8852BE, 2x2, 802.11ax |
| Bluetooth | Bluetooth 5.4 |
| Power & Battery | |
| Power Supply | 65W AC rugged adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (H x W x D) | NA |
| Weight (KG) | NA |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
Dell Laptop 15 DC15250 I5-1334U/16GB/1TB/Win11/MSO/Silver ODC1525001301RINS1
₹64,990.00
MRP ₹79,409.00
- Stock: Out Of Stock
- Model: ODC1525001301RINS1
- SKU: IT00124690
- Total Viewed: 474
Report Incorrect Product Information