| Key Features | |
| Key Features |
|
| Display | |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Screen Type | FHD |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Platform | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor | |
| Processor Brand | Intel |
| Generation | 13th |
| Processor Type | i5 |
| Processor Name | Intel Core i5-13420H |
| Memory | |
| RAM | 16 GB |
| Storage | |
| Hard Disk Capacity | 512 GB |
| Graphics | |
| Dedicated Graphics Memory Capacity | 6 GB |
| Graphics Processor | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Communication | |
| Wireless LAN | Realtek Wi-Fi 6 (2x2) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.4 |
| Power & Battery | |
| Power Supply | 120 W AC power adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (H x W x D) | 2.35 x 35.79 x 25.5 |
| Weight (KG) | 2.29 |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
| Key Features | |
| Key Features |
|
| Display | |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Screen Type | FHD |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Platform | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor | |
| Processor Brand | Intel |
| Generation | 13th |
| Processor Type | i5 |
| Processor Name | Intel Core i5-13420H |
| Memory | |
| RAM | 16 GB |
| Storage | |
| Hard Disk Capacity | 512 GB |
| Graphics | |
| Dedicated Graphics Memory Capacity | 6 GB |
| Graphics Processor | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Communication | |
| Wireless LAN | Realtek Wi-Fi 6 (2x2) |
| Bluetooth | Bluetooth 5.4 |
| Power & Battery | |
| Power Supply | 120 W AC power adapter |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (H x W x D) | 2.35 x 35.79 x 25.5 |
| Weight (KG) | 2.29 |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
HP Gaming Laptop 15-FA2196TX/16GB/512GB C25VSPA
₹88,474.00
- Stock: In Stock
- Model: 15-FA2196TX
- SKU: IT00124318
- Total Viewed: 581
Report Incorrect Product Information