| Key Features | |
| Key Features |
|
| General Features | |
| Functions | Print, Scan, Copy,ADF,Wireless |
| Type | Ink Tank Printer |
| Printer Languages | HP PCL 3 GUI |
| Memory | 256 MB; Integrated memory |
| Printing Duty Cycle (monthly, A4) | Up to 1000 pages |
| Scanner Specifications | |
| Scan Type | Flatbed, ADF |
| Scan Size | Scan Size (ADF), Maximum216 x 356 mm |
| Scan File Format |
|
| Additional Features |
|
| Paper Handling | |
| Media Sizes Supported | A4; B5; A6; DL envelope, legal |
| Media Types Supported | Plain Paper, HP Photo Papers, HP Matte Brochure or Professional Paper, HP Matte Presentation Paper, HP Glossy Brochure or Professional Paper, Other Photo Inkjet Papers, Other Matte Inkjet Papers, Other Glossy Inkjet Papers, Inkjet Hagaki, Plain Paper, Thick, HP Tri-fold Brochure Paper, Glossy, Plain Paper, Light/Recycled |
| Copier Specifications | |
| Maximum Copies | NA |
| Copy Resolution Mono | NA |
| Power & Operating Requirements | |
| Power | PowerInput voltage 100 to 240 VAC (+/- 10%), 50/60 Hz (+/- 3 Hz). High voltage: Input voltage 200 to 240 VAC (+/- 10%), 50/60 Hz (+/- 3Hz) |
| Operating Temperature Range | 5 to 40 Degree C |
| Operating Humidity Range | 15 to 80% RH (non-condensing) |
| Power Consumption | 0.11 watts (manual-off), 3.72 watts (ready), 0.83 watts (sleep) |
| Connectivity | |
| Connectivity |
|
| Compatible Operating Systems |
|
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (H x W x D ) mm | 495 x 238 x 480 mm |
| Weight (Kg) | 6.19 Kg |
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
| Key Features | |
| Key Features |
|
| General Features | |
| Functions | Print, Scan, Copy,ADF,Wireless |
| Type | Ink Tank Printer |
| Printer Languages | HP PCL 3 GUI |
| Memory | 256 MB; Integrated memory |
| Printing Duty Cycle (monthly, A4) | Up to 1000 pages |
| Scanner Specifications | |
| Scan Type | Flatbed, ADF |
| Scan Size | Scan Size (ADF), Maximum216 x 356 mm |
| Scan File Format |
|
| Additional Features |
|
| Paper Handling | |
| Media Sizes Supported | A4; B5; A6; DL envelope, legal |
| Media Types Supported | Plain Paper, HP Photo Papers, HP Matte Brochure or Professional Paper, HP Matte Presentation Paper, HP Glossy Brochure or Professional Paper, Other Photo Inkjet Papers, Other Matte Inkjet Papers, Other Glossy Inkjet Papers, Inkjet Hagaki, Plain Paper, Thick, HP Tri-fold Brochure Paper, Glossy, Plain Paper, Light/Recycled |
| Copier Specifications | |
| Maximum Copies | NA |
| Copy Resolution Mono | NA |
| Power & Operating Requirements | |
| Power | PowerInput voltage 100 to 240 VAC (+/- 10%), 50/60 Hz (+/- 3 Hz). High voltage: Input voltage 200 to 240 VAC (+/- 10%), 50/60 Hz (+/- 3Hz) |
| Operating Temperature Range | 5 to 40 Degree C |
| Operating Humidity Range | 15 to 80% RH (non-condensing) |
| Power Consumption | 0.11 watts (manual-off), 3.72 watts (ready), 0.83 watts (sleep) |
| Connectivity | |
| Connectivity |
|
| Compatible Operating Systems |
|
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (H x W x D ) mm | 495 x 238 x 480 mm |
| Weight (Kg) | 6.19 Kg |
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
Hp All In One Ink Tank Printer Smart Tank 530
₹18,990.00
MRP ₹22,625.00
- Stock: Out Of Stock
- Model: Smart Tank 530
- SKU: IT00099409
- Total Viewed: 3119
Report Incorrect Product Information