| Key Features | |
| Key Features |
|
| General Features | |
| Model Name | Airforce 90 |
| Type | Desert |
| Cooling Media |
|
| Water Tank Capacity | 90 L |
| Remote Support | NA |
| Air Throw Distance | NA |
| Cooling Coverage Area | NA |
| Air Delivery (m3/hr) | NA |
| Technical Features | |
| Power Requirement | 230 V |
| Power Consumption | 145 W |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (W x H x D) mm | 560 x 1210 x 400 |
| Weight (Kg) | NA |
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
| Key Features | |
| Key Features |
|
| General Features | |
| Model Name | Airforce 90 |
| Type | Desert |
| Cooling Media |
|
| Water Tank Capacity | 90 L |
| Remote Support | NA |
| Air Throw Distance | NA |
| Cooling Coverage Area | NA |
| Air Delivery (m3/hr) | NA |
| Technical Features | |
| Power Requirement | 230 V |
| Power Consumption | 145 W |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (W x H x D) mm | 560 x 1210 x 400 |
| Weight (Kg) | NA |
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
Symphony Air Cooler Desert Airforce 90
₹10,399.00
MRP ₹12,999.00
- Stock: Out Of Stock
- Model: Airforce 90
- SKU: IT00127071
- Total Viewed: 1066
Report Incorrect Product Information