| Key Features | |
| Key Features |
|
| Display | |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Screen Type | FHD |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Platform | |
| Operating System | Windows 11 Home Single Language, English |
| Processor | |
| Processor Brand | AMD |
| Generation | NA |
| Processor Type | Ryzen 3 |
| Processor Name | AMD Ryzen-3 7320U |
| Memory | |
| RAM | 8 GB |
| Storage | |
| Hard Disk Capacity | 512 GB |
| Graphics | |
| Dedicated Graphics Memory Capacity | NA |
| Graphics Processor | Integrated AMD Radeon 610M Graphics |
| Communication | |
| Wireless LAN | Wi-Fi 6, 802.11ax 2x2 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.2 |
| Power & Battery | |
| Power Supply | 65W Round Tip (3-pin) |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (H x W x D) | NA |
| Weight (KG) | 1.62 |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
| Key Features | |
| Key Features |
|
| Display | |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Screen Type | FHD |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Platform | |
| Operating System | Windows 11 Home Single Language, English |
| Processor | |
| Processor Brand | AMD |
| Generation | NA |
| Processor Type | Ryzen 3 |
| Processor Name | AMD Ryzen-3 7320U |
| Memory | |
| RAM | 8 GB |
| Storage | |
| Hard Disk Capacity | 512 GB |
| Graphics | |
| Dedicated Graphics Memory Capacity | NA |
| Graphics Processor | Integrated AMD Radeon 610M Graphics |
| Communication | |
| Wireless LAN | Wi-Fi 6, 802.11ax 2x2 |
| Bluetooth | Bluetooth 5.2 |
| Power & Battery | |
| Power Supply | 65W Round Tip (3-pin) |
| Dimensions & Weight | |
| Dimensions (H x W x D) | NA |
| Weight (KG) | 1.62 |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
Lenovo Laptop Amd Ryzen 3 7320U/8GB LPDDR5/512GB SSD/Integrated Amd Radeon 610M Graphics/Win11 82XQ00MDIN
₹40,990.00
MRP ₹47,190.00
- Stock: Out Of Stock
- Model: 82XQ00MDIN
- SKU: IT00123019
- Total Viewed: 2815
Report Incorrect Product Information