| Key Features | |
| Key Features |
|
| Display | |
| Size (inch) | 6.82 inch |
| Resolution | 3168 x 1440 pixels |
| Memory And Storage | |
| Internal Memory | 512 GB |
| Expandable Memory | NA |
| RAM | 16 GB |
| Platform | |
| CPU | 4.32 GHz + 3.53 GHz Octa Core Processor |
| Operating System | Android OS v15.0 |
| Network & Connectivity | |
| Network Type | 4G/5G |
| Navigation Technology | GPS(L1+L5), Glonass(G1), BDS(B1I+B1C+B2a), Galileo(E1+E5a), QZSS(L1+L5), NavIC(L5) |
| Camera | |
| Rear Camera | 50.0 MP + 50.0 MP + 8.0 MP |
| Front Camera | 32.0 MP |
| Video Recording | 8K @ 30fps, 4K @ 30/60fps, 1080p @ 30/60/240/480fps |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Sensors | Color temperature sensor, Proximity Sensor, Ambient Light Sensor, Hall sensor, Acceleration sensor, Infrared Remote Control, Compass, Gyroscopes, Ultrasonic fingerprint, Laser focus sensor, Spectral sensors |
| Battery | |
| Battery Type | 6000 mAh |
| Dimension & Weight | |
| Dimensions (H x W x D) mm | 162.9 x 76.5 x 8.5 |
| Weight (gm) | 213 |
| Warranty | |
| Warranty | *1 Year Manufacturer Warranty for Phone and 6 Months Warranty for in the Box Accessories |
| Key Features | |
| Key Features |
|
| Display | |
| Size (inch) | 6.82 inch |
| Resolution | 3168 x 1440 pixels |
| Memory And Storage | |
| Internal Memory | 512 GB |
| Expandable Memory | NA |
| RAM | 16 GB |
| Platform | |
| CPU | 4.32 GHz + 3.53 GHz Octa Core Processor |
| Operating System | Android OS v15.0 |
| Network & Connectivity | |
| Network Type | 4G/5G |
| Navigation Technology | GPS(L1+L5), Glonass(G1), BDS(B1I+B1C+B2a), Galileo(E1+E5a), QZSS(L1+L5), NavIC(L5) |
| Camera | |
| Rear Camera | 50.0 MP + 50.0 MP + 8.0 MP |
| Front Camera | 32.0 MP |
| Video Recording | 8K @ 30fps, 4K @ 30/60fps, 1080p @ 30/60/240/480fps |
| Additional Features | |
| Convenience Features |
|
| Sensors | Color temperature sensor, Proximity Sensor, Ambient Light Sensor, Hall sensor, Acceleration sensor, Infrared Remote Control, Compass, Gyroscopes, Ultrasonic fingerprint, Laser focus sensor, Spectral sensors |
| Battery | |
| Battery Type | 6000 mAh |
| Dimension & Weight | |
| Dimensions (H x W x D) mm | 162.9 x 76.5 x 8.5 |
| Weight (gm) | 213 |
| Warranty | |
| Warranty | *1 Year Manufacturer Warranty for Phone and 6 Months Warranty for in the Box Accessories |
One Plus Cell Phone 13 16GB+512GB 5G Black Eclipse CPH2649
₹76,999.00
MRP ₹79,999.00
- Stock: Out Of Stock
- Model: 13 16GB+512GB 5G Black Eclipse CPH2649
- SKU: IT00119952
- Total Viewed: 1593
Report Incorrect Product Information