| Key Features | |
| Key Features |
|
| General Features | |
| Type | Home Theatre |
| Channel | 5.1 Channel |
| Technical Features | |
| Power Output | Power Output - Total (RMS): 400 W |
| Function | NA |
| Amplifier | Digital Amplifier, S-Master |
| BD/DVD/CD Player | WAV, MP3, WMA |
| Power | NA |
| Connectivity |
|
| Other Features | |
| Convenience Features |
|
| Dimensions | |
| Main Unit Size (W x H x D) | 760 x 52 x 86 mm |
| Front Speaker Size (W x H x D) | NA |
| Centre Speaker Size (W x H x D) | NA |
| Surround Speaker Size (W x H x D) | NA |
| Subwoofer Size (W x H x D) | 192 x 387 x 342 mm |
| Weight | |
| Main Unit Weight | 2.0 Kg |
| Front Speaker Weight | NA |
| Centre Speaker Weight | NA |
| Surround Speaker Weight | NA |
| Subwoofer Weight | 6.9 Kg |
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
| Key Features | |
| Key Features |
|
| General Features | |
| Type | Home Theatre |
| Channel | 5.1 Channel |
| Technical Features | |
| Power Output | Power Output - Total (RMS): 400 W |
| Function | NA |
| Amplifier | Digital Amplifier, S-Master |
| BD/DVD/CD Player | WAV, MP3, WMA |
| Power | NA |
| Connectivity |
|
| Other Features | |
| Convenience Features |
|
| Dimensions | |
| Main Unit Size (W x H x D) | 760 x 52 x 86 mm |
| Front Speaker Size (W x H x D) | NA |
| Centre Speaker Size (W x H x D) | NA |
| Surround Speaker Size (W x H x D) | NA |
| Subwoofer Size (W x H x D) | 192 x 387 x 342 mm |
| Weight | |
| Main Unit Weight | 2.0 Kg |
| Front Speaker Weight | NA |
| Centre Speaker Weight | NA |
| Surround Speaker Weight | NA |
| Subwoofer Weight | 6.9 Kg |
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year Warranty* |
Sony Home Theatre HT-S20R/C E12
₹15,990.00
MRP ₹23,990.00
- Stock: In Stock
- Model: HT-S20R/C E12
- SKU: IT00090751
- Total Viewed: 4588
Report Incorrect Product Information